תאונת ספורט

במקרים של תאונות ספורט, יש להבחין בין שני סוגי מקרים: האחד, פגיעה של ספורטאי בפעילות ספורטיבית מאורגנת (משחק של קבוצה / אגודה / נבחרת וכיוב'). השני, פגיעה של אדם שעסק בספורט להנאתו.
פגיעה של ספורטאי בפעילות ספורטיבית מאורגנת (משחק של קבוצה / אגודה / נבחרת וכיוב') - כל ארגון ספורט מחויב, על פי חוק, לבטח את כל הספורטאים אשר נוטלים חלק בתחרויות ספורט המאורגנות על ידו או מטעמו ואותו ספורטאי יוכל, בנוסף, להגיש גם תביעה למוסד לביטוח לאומי בגין תאונה או מחלה מקצועית ולדרוש להכיר בה כתאונת עבודה.
במקרה שבו התאונה אירעה עקב מפגע או ליקוי במתקן שבו התקיימה הפעילות הספורטיבית, יוכל אותו ספורטאי להוסיף ולהגיש תביעת נזיקין נגד הגורם האחראי על המתקן.
במקרה השני, אם המדובר בפגיעה במסגרת פעילות קבוצתית (כגון בחוג ערב), יש לבדוק את פוליסת הביטוח של מארגן הפעילות, אך אם המדובר בפגיעה במסגרת פעילות עצמאית (כגון משחק על כמה חברים מהשכונה) והפגיעה לא נגרמה עקב ליקוי / כשל במקום, הרי שהנפגע לא יהא זכאי לפיצויים עקב כך אלא אם יוכיח שמדובר בפגיעה מכוונת (ואז תעמוד לנפגע עילת תביעה ישירה כנגד הפוגע בגין תקיפה).
חשוב לדעת – גם כאשר קיימות פוליסות ביטוח, קיימות החרגות לגבי פעילויות ספורט מסוכנות (כגון: סקי, צניחה, טיס) ומסיבה זו, יש לבדוק היטב את הוראות הפוליסה לצורך בחינה אם מגיעים פיצויים על - פיה.
לפרטים נוספים וייעוץ צרו קשר
 
משרד עורכי דין בן חור & אפרתי : רחוב משה לוי 11, אזור התעשייה החדש ראשון לציון, בניין UMI
משרד עורכי דין בן חור & אפרתי | bhe@bezeqint.net
Google+
משרד עורכי דין בן-חור & אפרתי מתמחה במגוון תחומים משפטיים וביניהם דיני משפחה וטיפול בתיקי גירושין ובהסכמי ממון, טיפול בתביעות נזיקין, תאונות דרכים ועוד.