תאונת דרכים והמשכורת שלי – מה הקשר?

במדינת ישראל, כל אדם שעובר תאונת דרכים, זכאי לקבל פיצוי כספי עבור נזקי הגוף שנגרמו לו מחברת הביטוח שביטחה את הרכב בביטוח חובה.
 
אך מה הקשר בין תאונת דרכים לגובה המשכורת שלי?
 
מסתבר כי לגובה המשכורת שלנו יש השפעה מאוד משמעותית על הפיצוי שנוכל לקבל מחברת הביטוח עבור נזקי הגוף שנגרמו בעקבות תאונת דרכים וזאת, מאחר ואחת המטרות המרכזיות של הפיצוי הכספי שמשלמת חברת הביטוח הוא עבור התקופה שבה לא עבדת, עקב תאונת דרכים.
 
במקרה אחד שנדון בבית המשפט, אישה עובדת ונשואה נפגעה ב תאונת דרכים בעת שהיתה בחודש שביעי להריונה.
 
האישה אושפזה במחלקת יולדות עקב כך שהיתה בהיריון מתקדם והרופא קבע כי, בעקבות תאונת דרכים, סובלת האישה מ - נזקי גוף בצוואר, בגב ובראש
 
לאחר שהשתחררה מבית החולים, המשיכה האישה להיות במעקב רפואי בקופת חולים, ביצעה טיפולי פיזיותרפיה וכעבור תקופת החלמה (שבה גם נולד הבן שלה), פנתה לחברת הביטוח נזקי גוף ודרשה לקבל פיצוי כספי עבור כלל הנזקים שנגרמו לה בעקבות תאונת הדרכים.
 
ואולם, חברת הביטוח סירבה לתת לאישה פיצוי הולם וזאת, בטענה ש נזקי הגוף שמהם סובלת האישה נגרמו ו/או היו לה עוד לפני קרות תאונת הדרכים.
 
בנסיבות אלה, נאלצה האישה להגיש בבית המשפט תביעת נזקי גוף כנגד חברת הביטוח.
 
בית המשפט מינה רופא מומחה מטעמו, אשר בדק את האישה וקבע כי, בעקבות תאונת הדרכים נגרמה לאישה נכות רפואית משוקללת של 16.6%.
 
בית המשפט דחה את הטענות של חברת הביטוח, מאחר ולא הוכחה טענת חברת הביטוח שלאישה היו נזקי גוף שהיו לאישה לפני קרות תאונת הדרכים ובהתאם לכך, קבע כי לרחל נותרו כ – 16.6% נכות רפואית כתוצאה מתאונת הדרכים.
 
בית המשפט הוסיף וקבע כי לאישה מגיעה גם נכות תפקודית בגובה של 12%, אך מאחר וגובה המשכורות של האישה היו כ- 3,300 ₪ בלבד, העמיד בית המשפט את גובה כושר ההשתכרות של האישה על סכום של 4,500 ₪ בחודש בלבד לצורך חישוב אובדן כושר ההשתכרות שלה ובעקבות זאת, חויבה חברת הביטוח לשלם לאישה פיצוי כולל של כ- 230,000 ₪ בלבד, שחלקו העיקרי של פיצוי זה הוא עבור אובדן כושר ההשתכרות שלה לעתיד.
 
סוף דבר - אילו היתה האישה משתכרת בסכום גבוה יותר, היתה מקבלת פיצוי כספי גבוה יותר בגין נזקי הגוף שנגרמו לה עקב תאונת הדרכים שעברה.
לפרטים נוספים וייעוץ צרו קשר
תאונת דרכים
תאונת דרכים
תאונת דרכים
תאונת דרכים
תאונת דרכים
 
משרד עורכי דין בן חור & אפרתי : רחוב משה לוי 11, אזור התעשייה החדש ראשון לציון, בניין UMI
משרד עורכי דין בן חור & אפרתי | bhe@bezeqint.net
Google+
משרד עורכי דין בן-חור & אפרתי מתמחה במגוון תחומים משפטיים וביניהם דיני משפחה וטיפול בתיקי גירושין ובהסכמי ממון, טיפול בתביעות נזיקין, תאונות דרכים ועוד.