תאונות תלמידים

כל תלמיד אשר רשום ללימודים באחד ממוסדות החינוך ולומד באותו מוסד, מבוטח באמצעות פוליסת תאונות אישיות באחת מחברות הביטוח הפועלות בישראל.
בכלל זה – תלמיד נחשב גם כל ילד שרשום בבית ספר ובגן ילדים שמופעל על ידי רשות מקומית.
משכך, כאשר תלמיד נפגע בתאונה במסגרת הלימודים וגם במקרים שבהם התרחשה התאונה מחוץ לשעות הלימודים ומחוץ לשטח בית הספר, ניתן לתבוע גם את חברת הביטוח שמבטחת אותו באותה פוליסת תאונות אישיות.
במקרה של מוות מתאונה, חס וחלילה ניתן לקבל פיצוי מפוליסה זו בגבולות ה- 130,000 ש"ח.
במקרה של נכות כתוצאה מתאונה, ניתן לקבל פיצוי מפוליסה זו בגבולות ה- 340,000 ש"ח וזאת, במקרים של 100% נכות לצמיתות.
במקרים של נכויות קשות במיוחד, קיימת בפוליסת הביטוח אפשרות לתשלום "מענק חומרה" בגובה של 50% נוספים מגובה הפיצוי המקסימאלי שצוין, כך שסך הכל הפיצוי יכול להגיע לסכום של למעלה מ-510,000 ש"ח.
הפוליסה מכסה גם מקרים של נכות זמנית כתוצאה מתאונה, החזר הוצאות בגין אמצעי עזר רפואיים ואף יש גם מרכיב של כיסוי ביטוחי עבור הורים אשר נפגעו במסגרת השתתפות בפעילות המוסד החינוכי (כגון טיולים / השגחה).
ברוב המקרים תביעות אלו דורשות טיפול משפטי מקצועי ביותר, שכן מדובר בפגיעות של ילדים צעירים, אשר כל חייהם לפניהם ורצוי שלא לקחת סיכונים מיותרים ולפנות ישירות לעורך דין שמתמחה בתחום דיני נזיקין, תאונות תלמידים וכיוצא בזה.
לפרטים נוספים וייעוץ צרו קשר
 
משרד עורכי דין בן חור & אפרתי : רחוב משה לוי 11, אזור התעשייה החדש ראשון לציון, בניין UMI
משרד עורכי דין בן חור & אפרתי | bhe@bezeqint.net
Google+
משרד עורכי דין בן-חור & אפרתי מתמחה במגוון תחומים משפטיים וביניהם דיני משפחה וטיפול בתיקי גירושין ובהסכמי ממון, טיפול בתביעות נזיקין, תאונות דרכים ועוד.