תאונות עבודה

ההגדרה של תאונת עבודה לפי חוק הביטוח הלאומי - תאונה שארעה לאדם תוך כדי עבודתו אצל מעסיק או מטעמו.
 
תאונת עובדה כוללת את כל הפעילות הרחבה הקשורה בעבודה, החל בנסיעה למקום העבודה, דרך שעות העבודה עצמן וכלה בדרכו של העובד למקום עבודתו וחזרה מהעבודה לביתו.
 
תאונה תוכר כתאונת עבודה על פי חוק רק כאשר ישנו קשר סיבתי בין הנזק (גם נזק נפשי) שנגרם לבין תאונה, וכן קשר ברור בין התאונה לעבודה.
 
חשוב לדעת כי קיימים גם תאונות "מיקרו טראומה", כדוגמת קלדנית שבעקבות עבודתה היומיומית, נגרם לה נזק בשורש כף היד ולעיתים אף זקוקה לעבור ניתוח!. 
 
עובד אשר נפגע בתאונת עבודה ופנה לקופת החולים או לבית החולים, שם קבע רופא תעסוקתי כי עליו לקבל מנוחה מעבודתו לתקופה של עד 12 ימים, יהיה זכאי לפיצויים בשלושת הימים הראשונים בשיעור של 75% משכרו שישולמו ע"י המעביד ואילו בשאר הימים, יקבל העובד את שכרו, בשיעור של 75%, מאת המוסד לביטוח לאומי.
 
במידה וקבע הרופא התעסוקתי כי העובד זקוק למנוחה הגדולה מ-12 ימים, ישלם המעסיק את שכרו (בשיעור של 75%) בתשעת הימים הראשונים ומהיום העשירי ועד היום ה-19, ישולם שכרו בתעריף זהה על ידי המל"ל.
 
במקרים שבהם קיים לעובד נכות קבועה (צמיתה) בעקבות התאונה (וזאת ניתן לראות עפ"י התיעוד הרפואי) – יש להגיש תביעה לוועדה במוסד לביטוח לאומי, שם ייקבעו לו אחוזי נכות בגין הפציעה ומומלץ לעשות זאת באמצעות עורך דין המתמחה בנזיקין, בכדי להימנע ממצב שבו לא יינתנו אחוזי נכות ו/או אחוזי נכות נמוכים ואז, יהא קשה יותר להגיש ערר / ערעור ולשנות החלטות של ועדת המוסד לביטוח לאומי.
לפרטים נוספים וייעוץ צרו קשר
 
משרד עורכי דין בן חור & אפרתי : רחוב משה לוי 11, אזור התעשייה החדש ראשון לציון, בניין UMI
משרד עורכי דין בן חור & אפרתי | bhe@bezeqint.net
Google+
משרד עורכי דין בן-חור & אפרתי מתמחה במגוון תחומים משפטיים וביניהם דיני משפחה וטיפול בתיקי גירושין ובהסכמי ממון, טיפול בתביעות נזיקין, תאונות דרכים ועוד.