רכישה / מכירה של דירת יד שנייה

רכישת דירה מיד שנייה היא עסקה מאוד גדולה בחיינו וחשוב מאוד שלא נקנה "חתול בשק".
 
אומנם, בהסכמי רכישה של דירת יד שנייה, על פי רוב, רוכשים את הדירה מאדם פרטי ובדרך כלל מדובר בדירה שכבר קיימת בפועל וניתן לראותה ולהתרשם ממנה, אך חשוב מאוד לזכור – ייתכנו בעיות / דברים שבעל נכס ירצה להסתיר, כגון חריגת בניה ו/או ליקוי נסתר ו/או בעיה של אנטנה סלולארית בקרבת הבניין ואף לעיתים ממש בתוך הבניין, תכנון עתידי של כביש ראשי בקרבת מקום, שכן בעייתי במיוחד וכיוב'.
 
בנוסף, ייתכן ואף יתעוררו נושאים פרוצדוראליים מורכבים וסבוכים כגון העברת הבעלות בנכס כאשר מדובר בדירה שרשומה בחברה משכנת ו/או בספרי מנהל מקרקעי ישראל.
 
ובאם לא די בכל אלו, הרי שגם בהסכם מסוג זה עדיין צריך לחתום על מסמכים רבים ומגוונים על ידי עורכי דין, כגון טופס הצהרה על דבר העסקה למיסוי מקרקעין ותשלום מס שבח / מס רכישה, חתימה על ייפויי כוח, חתימה על הערות אזהרה, חתימה על שטרות מכר / שטרות חכירה, חתימה ע"ג מסמכים לבנק הממשכן וכיוב'.
 
מסיבות אלו, יש לזכור שכיום, תחום המקרקעין הינו נושא סבוך ומורכב ביותר ועל כן, מומלץ לשכור שירותיו של עורך דין מקצועי ומנוסה בתחום, אשר יוכל להבחין בקשיים ו/או בעיות כאלו ואחרות בנכס ובהתאם אליהם, לקבוע בהסכם מנגנונים שונים אשר יגנו על הרוכש מפני מצבים מסוימים, לרבות הותרת כספים בנאמנות עד לאחר הסדרת הבעיות הקיימות על ידי המוכר.
לפרטים נוספים וייעוץ צרו קשר
 
משרד עורכי דין בן חור & אפרתי : רחוב משה לוי 11, אזור התעשייה החדש ראשון לציון, בניין UMI
משרד עורכי דין בן חור & אפרתי | bhe@bezeqint.net
Google+
משרד עורכי דין בן-חור & אפרתי מתמחה במגוון תחומים משפטיים וביניהם דיני משפחה וטיפול בתיקי גירושין ובהסכמי ממון, טיפול בתביעות נזיקין, תאונות דרכים ועוד.