ירושה על פי דין

אדם שצבר רכוש בחייו אך לא ערך צוואה ונפטר – יחולק הרכוש שצבר במהלך חייו לפי הוראות פרק שני לחוק הירושה, התשכ"ה – 1965.
 
מצב זה איננו מומלץ מאחר ובמקרים כאלו, עלולים לצוץ בעיות/ מחלוקות רבות שאף מובילים לתביעות בבתי משפט ובמקרים רבים, כל הרכוש או לפחות חלק מהרכוש של המוריש עלול להגיע לידי אדם שהמוריש כלל לא רצה להוריש לו.
 
חלוקת רכוש של אדם שנפטר לפי החוק קובע כי מחצית מכל רכוש הנפטר יירש בן הזוג הנותר ואילו את המחצית השניה יירשו ילדי המוריש.
 
במקרים שבהם אין אישה וילדים, זכאים הוריו של הנפטר לרשת אותו ובמקרה שבו הם לא בחיים, יירשו את הנפטר האחים והאחיות שלו.
 
החוק מוסיף וקובע יורשים אחרים מקרבה משפחתית של הנפטר ובמקרים שבהם לנפטר אין כל קרובי משפחה, יועבר כל רכושו של הנפטר למדינה.
 
בכדי להעביר זכויות של הנפטר על פי דין, יש להגיש בקשה לקבלת ירושה עפ"י דין לרשם לענייני ירושה. 
 
הגשת הבקשה כרוכה במילוי הוראות, הגשת מסמכים ותשלום אגרות – פעולות שמומלץ לעשות באמצעות עורך דין מנוסה ובקי בתחום דיני הירושה בכדי למנוע בעיות / סיבוכים / עיכובים.
לאחר הגשת הבקשה לצו ירושה, יפרסם הרשם לענייני ירושה את דבר הבקשה בעיתון וזאת, על מנת ליידע את הציבור הרחב ואם יש למישהו התנגדות לבקשת צו הירושה – יוכל להגיש לרשם.
במקרה שבו אין כל התנגדות מצד גורם שלישי למתן צו הירושה המבוקש וכן אישור של היועץ המשפטי לממשלה, יינתן צו ירושה בהתאם לחוק.
צו ירושה - צו יפה כלפי כל העולם ואז אפשר להעביר הדירה / כספים בבנק / חברה/ כל רכוש אחר שהיה שייך למצווה לבעלות היורש / יורשים. 
לפרטים נוספים וייעוץ צרו קשר
 
משרד עורכי דין בן חור & אפרתי : רחוב משה לוי 11, אזור התעשייה החדש ראשון לציון, בניין UMI
משרד עורכי דין בן חור & אפרתי | bhe@bezeqint.net
Google+
משרד עורכי דין בן-חור & אפרתי מתמחה במגוון תחומים משפטיים וביניהם דיני משפחה וטיפול בתיקי גירושין ובהסכמי ממון, טיפול בתביעות נזיקין, תאונות דרכים ועוד.