דיני נזיקין

דיני נזיקין עוסקים בכל המקרים שבהם לאדם או לרכוש נגרם נזק עקב תאונה. 
המדובר בתחום נרחב אשר מכיל בתוכו תאונות תלמידים, תאונות עבודה, נפילה או מעידה, תאונות ספורט, תביעות נגד עירייה או רשות, מפגעים סביבתיים וטביעה. 

תנאי בסיסי לקיומה של תביעת נזיקין היא שהנזק התאונתי נגרם על ידי אדם או גוף שניתן להטיל עליו חבות במשפט בגין הנזק. בכדי לקבל פיצוי על נזק שנגרם, צריך להוכיח תחילה את האחריות של אותו אדם או גוף שעליו ניתן להטיל חבות, לנזק שנגרם. אחריות לפיצוי בגין נזק שנגרם מתאונה נזיקית יכולה להיות מוטלת על אדם או גוף שגרמו במעשה או במחדל לתאונה וכן יכולה להיות מוטלת על חברת ביטוח, במקרים שבהם חברת הביטוח נתנה כיסוי ביטוחי מתאים למקרה התאונתי שהתרחש. 

ישנן מקרים שבהם מתרחשת תאונה נזיקית אך אין כל אדם או גוף שניתן להטיל עליו חבות במשפט בגין הנזק, כגון אדם בוגר שמעד ונפגע בגופו באמצע טיול במדבר שאליו יצא ללא כל כיסוי ביטוחי. מאידך, ישנן מקרים שבהם מתרחשת תאונה נזיקית ויש מספר בני אדם או גופים שעליהם ניתן להטיל חבות לנזק שנגרם, כגון תאונת עבודה לעובד במקום עבודתו, שם יש אחריות הן למעסיק והן לחברת הביטוח המבטחת את העסק.

מאחר ועל הנפגע החובה לדעת את מי עליו לתבוע וכן הנטל להוכחת אחריותו של אותו אדם או גוף, קיימת חשיבות מכרעת לפנות לעורכי דין מקצועיים ומנוסים וזאת, על מנת לקבל את הייעוץ וההכוונה הנכונים לשם הוכחת אחריותו החוקית של האדם או הגוף לקרות אירוע הנזיקין, הוכחת הנזקים שנגרמו בעקבות קרות אירוע התאונה וכן הדרכים להבטחת קבלת הפיצוי בגין הנזקים שנגרמו.

אז למה בעצם חשוב לפנות אל עורך דין נזיקין ?


חשוב לפנות אל עו"ד נזיקין ככל שניתן סמוך לאחר קרות אירוע התאונה וזאת, בכדי לקבל את הייעוץ וההכוונה המלאים והמקיפים הנדרשים לשם איתור האדם או הגוף שניתן להטיל עליו חבות בגין הנזק שנגרם, לאסוף ולהשיג ההוכחות הנחוצות להוכחת קרות אירוע התאונה והאחריות שיש לאותו אדם או גוף ובנוסף לכל אלו, להשיג כל המסמכים והראיות לנזקים המלאים שנגרמו עקב קרות התאונה, על מנת שניתן יהא לקבל מאותו אדם או גוף שעליו ניתן להטיל חבות במשפט בגין הנזק, את הפיצוי המתאים לנזק שנגרם. 

יש לציין כי כיום, קיימים עורכי דין מתמקצעים רק בנושא אחד או שניים מתוך תחום נרחב זה של דיני נזיקין, כגון עורכי דין נזיקין שמתמחים בתאונות עבודה, עורכי דין שמתמחים בתאונות ספורט וכן עורכי דין שמתמחים במפגעים סביבתיים. 

אסטרטגיה נכונה של עורך דין נזיקין הינה אמצעי חשוב בטיפול בתיק נזיקין כאשר, במקרים רבים, טיפול מקצועי ומנוסה מסייע לנפגע לקבל את הפיצוי המגיע לו בפועל וזאת, הן במסגרת טיפול ללא הגשת תביעה בבית משפט והן במסגרת טיפול הכולל הגשת תביעה לבית המשפט.
לפרטים נוספים וייעוץ צרו קשר
 
משרד עורכי דין בן חור & אפרתי : רחוב משה לוי 11, אזור התעשייה החדש ראשון לציון, בניין UMI
משרד עורכי דין בן חור & אפרתי | bhe@bezeqint.net
Google+
משרד עורכי דין בן-חור & אפרתי מתמחה במגוון תחומים משפטיים וביניהם דיני משפחה וטיפול בתיקי גירושין ובהסכמי ממון, טיפול בתביעות נזיקין, תאונות דרכים ועוד.