ביטוח לאומי וכיצד מתנהלים לאחר תאונת דרכים

תאונת דרכים היא אירוע בלתי צפוי שבעקבותיו, אנו עלולים להיפגע בגופנו, עלולים להיגרם לנו נזקים פיזיים קשים ואף נכות ולמצער, יש אף תאונות דרכים שבעקבותיהם יקירים שלנו אף מאבדים את חייהם.
ביטוח לאומי
לפרטים נוספים וייעוץ צרו קשר
ביטוח לאומי
ביטוח לאומי
ביטוח לאומי
ביטוח לאומי
במקרה של תאונת דרכים, על הנפגע או בני משפחתו לפנות לחברת הביטוח שמבטחת את הרכב בביטוח חובה לשם קבלת פיצוי כספי וההמלצה היא לפנות אך ורק עם עורך דין מקצועי שמתמחה בתחום הנזיקין בכדי לקבל את הפיצוי המקסימלי שאפשר מחברת הביטוח.

אז מה צריך לעשות?

נפגע בתאונת דרכים שהתרחשה במסגרת העבודה ו/או בני משפחתו צריכים להודיע גם לחברת הביטוח וגם למוסד לביטוח לאומי על קרות התאונה, למלא טפסים ולצרף מסמכים.
 
טפסי הודעה על קרות תאונה של חברת הביטוח ניתן להשיג ישירות מחברת הביטוח וטפסי הודעה של בביטוח לאומי נמצאים בסניפי הביטוח הלאומי וכן גם באתר באינטרנט וניתן לקבל אותם, למלא ולהגיש, אך ההמלצה החד משמעית היא לא לפעול ולא להגיש שום מסמך ללא ייעוץ וליווי של עורך דין המתמחה בתחום הנזיקין שמטפל גם בתאונות דרכים וגם מול ביטוח לאומי.
 
ההמלצה הזו חשובה ביותר, מאחר שהפניה הראשונית לחברת הביטוח וכן לביטוח לאומי הם חשובים ביותר והפרטים שנרשמים בפניות אלו משפיעים ביותר על הטיפול בתיק מול חברת הביטוח וכן מול ביטוח לאומי ויש להם גם קשר ישיר גם להמשך הטיפול בהליך ולפיצוי שניתן יהיה לקבל מחברת הביטוח ומאת הביטוח הלאומי בסוף ההליך.
 
החשיבות היא כפולה במקרה של תאונת דרכים במסגרת העבודה וזאת, מאחר שבפועל יש  מבטחים – חברת הביטוח שביטחה ביטוח חובה ברכב וכן ביטוח לאומי ולכן, קיימת גם חשיבות רבה לפנות בהקדם האפשרי לעורך דין המתמחה בתחום הנזיקין ובתחום של תאונות דרכים וביטוח לאומי בפרט, בכדי להגיש במועד ובצורה נכונה את התביעות לחברת הביטוח ולמוסד לביטוח לאומי, לטפל בתיקים הללו מול חברת הביטוח ומול המוסד לביטוח לאומי ולפעול עד לקבלת הפיצוי הכספי המקסימלי שניתן לקבל על נזקי הגוף שנגרמו בתאונת הדרכים במסגרת העבודה.
 
מדוע תפקידו של עורך הדין הוא כל כך חשוב במקרה של תאונת דרכים במסגרת העבודה?
 
עורך דין שמתמחה בתחום הנזיקין וכן בתחום הביטוח הלאומי יודע ומבין את החוקים וההוראות של חברות הביטוח ושל המוסד לביטוח לאומי, יודע כיצד יש לפעול מול כל אחד מהגופים הנ"ל ובהתאם לכך, ידע כיצד לפנות לחברת הביטוח ולמוסד לביטוח לאומי, כיצד למלא את הטפסים והמסמכים הדרושים בחברת הביטוח ובמוסד לביטוח לאומי כולל פניה ראשונה לחברת הביטוח ולביטוח לאומי וכן כיצד לקדם את התיקים שמוגשים לשני גופים שונים – בגין אותה תאונת דרכים שהתרחשה במסגרת העבודה.
 
ישנה גם חשיבות רבה לאופן ההתקדמות בתיקים – האם לקדם את הטיפול בתיק מול הביטוח הלאומי או קודם לקדם את הטיפול בתיק מול חברת הביטוח?
    
למצער, נפגעי תאונות דרכים במסגרת העבודה ו/או בני משפחתם, שלא שוכרים שירותיו של עורך דין המתמחה בתחום הנזיקין ובתחום של תאונות דרכים והביטוח הלאומי בפרט, במועד קרוב ככל האפשר ליום הפגיעה, פוגעים בתביעותיהם ובסיכוייהם לזכות בפיצוי כספי מתאים.
 
כמה עולה הייצוג המשפטי?
 
בניגוד למחשבה הראשונה והטבעית שיש לנו שצריך לשלם לעורך הדין כסף עבור שכר הטרחה שלו, הרי שכמדובר בתאונות דרכים, ניתן לפנות לעורך דין המתמחה בתחום הנזיקין ובתחום של תאונות דרכים וביטוח לאומי בפרט והוא יתחיל לטפל בתיקים מבלי לקבל כסף / שכר טרחה.
 
עורך הדין יקבל את שכר טרחתו בסיום הטיפול בתיקים, מתוך כספים שיתקבלו בפועל מחברת הביטוח ו/או מאת המוסד לביטוח לאומי.
 
בנוסף, חשוב לדעת כי גם שכר טרחתו של עורך דין המתמחה בתחום הנזיקין ובתחום של תאונות דרכים והביטוח הלאומי בפרט נקבע על פי החוק והוא מוגבל שלא לגבות שכר טרחה מעבר למגיע לו לפי החוק.
 
עורך הדין מוטי אפרתי הינו שמתמחה בתחום הנזיקין בכלל ובתחום של תאונות דרכים וביטוח לאומי בפרט. ניתן לפנות לקבלת ייעוץ ראשוני ללא תשלום וללא התחייבות.

אך כיצד יש לפעול כאשר מתרחשת תאונת דרכים במסגרת העבודה?

ביטוח לאומי
 
משרד עורכי דין בן חור & אפרתי : רחוב משה לוי 11, אזור התעשייה החדש ראשון לציון, בניין UMI
משרד עורכי דין בן חור & אפרתי | bhe@bezeqint.net
Google+
משרד עורכי דין בן-חור & אפרתי מתמחה במגוון תחומים משפטיים וביניהם דיני משפחה וטיפול בתיקי גירושין ובהסכמי ממון, טיפול בתביעות נזיקין, תאונות דרכים ועוד.